Fish has logged 44 entries for films during February 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Best Friends

Best Friends

1975
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Slaughterhouse Massacre

The Slaughterhouse Massacre

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Plague of the Zombies

The Plague of the Zombies

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Piranha

Piranha

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dracula: Prince of Darkness

Dracula: Prince of Darkness

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Nanny

The Nanny

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
She

She

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Glory Daze

Glory Daze

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Teacher

The Teacher

1974
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pick-up

Pick-up

1975
×
½
Read the review Edit this entry  
16
TerrorVision

TerrorVision

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lucky Number Slevin

Lucky Number Slevin

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rabid

Rabid

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Encino Man

Encino Man

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Showgirls

Showgirls

1995
×
Read the review Edit this entry  
13
Camp Blood

Camp Blood

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tron

Tron

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
Read the review Edit this entry  
09
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Andromeda Strain

The Andromeda Strain

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Boy Eats Girl

Boy Eats Girl

2005
×
★★
Read the review Edit this entry