Sort by
  • Lightyear

  • Crush

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

  • Single All the Way

  • West Side Story

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Afterlife of the Party

  • Luca

  • Moxie

    ★★★

  • The Prom

  • LEGO Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Soul

  • Secret Society of Second Born Royals

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

  • A Nice Girl Like You

  • Hamilton

    ★★★★

  • Out

  • The Half of It

    ★★★★★

  • Picture a Scientist

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Lucky Toupée

  • Puddles

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Exchange Student

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • The Princess Switch

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Christopher Robin

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • One Small Step

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Life of the Party

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

    ★★★★½

  • Overboard

    ★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★½

  • Blockers

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★★½

  • Every Day

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Z-O-M-B-I-E-S