Sort by

lukeirvin has logged 108 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Troll

Troll

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
She Said

She Said

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Innocents

The Innocents

2021
×
★½
Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Playlist

The Playlist

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Edit this entry  
30
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Significant Other

Significant Other

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Till

Till

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Blonde

Blonde

2022
×
Edit this entry  
03
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
House of Darkness

House of Darkness

2022
×
★★
Edit this entry  
10
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Dragon Ball Super: Super Hero

Dragon Ball Super: Super Hero

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Beast

Beast

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Men

Men

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry