• Jackass Forever

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Munich: The Edge of War

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Arkansas

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Split

    ★★

  • My Feral Heart

    ★★★★

  • Evil Dead

  • Service

    ★★★★

  • Hunger

    ★★★★½

  • Daisy Diamond

    ★★★½

  • Kiss Kiss Bang Bang

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★

  • Unbreakable

    ★★★

  • L.A. Confidential

    ★★★★½

  • Nowhere

    ★★★★★

  • Mars Attacks!

    ★★★★

  • Fargo

    ★★★★★

  • Heat

    ★★★★½

  • The Doom Generation

    ★★★★★

  • Totally Fucked Up

    ★★★★★

  • Strictly Ballroom

    ★★★★½

  • The Addams Family

    ★★★★

  • Little Shop of Horrors

    ★★★

  • Repo Man

    ★★★★

  • Flash Gordon

    ★★★

  • The Fog

    ★★★½

  • Cannibal Holocaust

    ½

  • Solaris

    ★★★★★

  • Kustom Kar Kommandos

    ★★★★★

  • The Passion of Joan of Arc

    ★★★★★