Sort by

Luke has logged 16 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Service

Service

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Kustom Kar Kommandos

Kustom Kar Kommandos

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Daisy Diamond

Daisy Diamond

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry