• Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Kate

    ★★★★

  • Copshop

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Being James Bond

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • The Auschwitz Report

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Night Raiders

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • Land

    ★★★½

  • Misha and the Wolves

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★★