💥 has logged 125 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Edit this entry  
23
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Carrie

Carrie

1976
×
★★
Edit this entry  
06
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★½
Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Missing Link

Missing Link

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Anna

Anna

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Boy

The Boy

2016
×
★½
Edit this entry  
13
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
Edit this entry  
12
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★½
Edit this entry  
10
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Killing Fields

The Killing Fields

1984
×
★★½
Edit this entry  
11
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Burning

Burning

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
Edit this entry  
21
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry