• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Red Notice

  • Army of Thieves

  • Eternals

    ★★★★★

  • The Harder They Fall

  • No Time to Die

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

  • Old Henry

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • He's All That

  • Boiling Point

    ★★★★★

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Boss Level

  • Judas and the Black Messiah

  • Coming Home in the Dark

    ★★★★½

  • The Marksman

    ★★★

  • Extraction

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★★

  • 1917

  • Harriet

  • Annihilation

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★★

  • Breath

  • Good Time

  • The Accountant

  • Spectre

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • John Wick

  • The Lego Movie

  • Prisoners

  • Identity Thief

    ★★★★★

  • Cloud Atlas

  • Pitch Perfect

  • True Grit

  • The Social Network

  • Cloverfield

  • Coach Carter

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★½

  • The Blair Witch Project

    ★★★★

  • Heat

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • A Bullet for the General