• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • Yes Day

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Us Again

  • Chaos Walking

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★½

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Little Fish

    ★★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Irresistible

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • You Should Have Left

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Becky

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★½