• Tomb Raider

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Ghost Stories

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • Okja

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • The Bar

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • The Polka King

    ★★★½

  • The Discovery

    ★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★½

  • The Accountant

    ★★★½

  • Army of One

    ★★★

  • Mascots

    ★★★

  • The Fury of a Patient Man

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • Jason Bourne

    ★★★

  • Batman: The Killing Joke

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • The BFG

    ★★½

  • Graduation

    ★★★½

  • My Life as a Zucchini

    ★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • Neighbors 2: Sorority Rising

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★★

  • The Jungle Book

    ★★★

  • Sausage Party

    ★★★★

  • Hush

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Daddy's Home

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Creed

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★★½

  • The Intern

    ★★★

  • Trumbo

    ★★★★

  • Beasts of No Nation

    ★★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Where to Invade Next

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★