Sort by

IShotJR has logged 178 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Room

The Room

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Downfall

Downfall

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Boat That Rocked

The Boat That Rocked

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
He Never Died

He Never Died

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Okja

Okja

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Dead or Alive: Final

Dead or Alive: Final

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Dead Man's Shoes

Dead Man's Shoes

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry