Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Crescendo

Crescendo

1970
×
Read the review Edit this entry  
24
Brotherly Love

Brotherly Love

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Stranger on the Third Floor

Stranger on the Third Floor

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dirty Dingus Magee

Dirty Dingus Magee

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Cool It Carol

Cool It Carol

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Buttercup Chain

The Buttercup Chain

1970
×
Read the review Edit this entry  
23
El Condor

El Condor

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Trog

Trog

1970
×
Read the review Edit this entry  
23
Cannon for Cordoba

Cannon for Cordoba

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cry Blood Apache

Cry Blood Apache

1970
×
Read the review Edit this entry  
23
They Call Me Mister Tibbs!

They Call Me Mister Tibbs!

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bartleby

Bartleby

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Weekend with the Babysitter

Weekend with the Babysitter

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Vendetta

Vendetta

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Best Sellers

Best Sellers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Apache Junction

Apache Junction

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Fraulein

Fraulein

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Fiend Without a Face

Fiend Without a Face

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fort Massacre

Fort Massacre

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Fort Dobbs

Fort Dobbs

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Fort Bowie

Fort Bowie

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Two Mules for Sister Sara

Two Mules for Sister Sara

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Landlord

The Landlord

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Colossus: The Forbin Project

Colossus: The Forbin Project

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Never Sang for My Father

I Never Sang for My Father

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Scarlet Pimpernel

The Scarlet Pimpernel

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Adventurers

The Adventurers

1970
×
Read the review Edit this entry  
20
The Breaking of Bumbo

The Breaking of Bumbo

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Angel Unchained

Angel Unchained

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Cockeyed Cowboys of Calico County

The Cockeyed Cowboys of Calico County

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Bigfoot

Bigfoot

1970
×
Read the review Edit this entry  
19
C.C. and Company

C.C. and Company

1970
×
Read the review Edit this entry  
19
Clegg

Clegg

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Christine Jorgensen Story

The Christine Jorgensen Story

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Brewster McCloud

Brewster McCloud

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Shadow of the Cat

The Shadow of the Cat

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Hands of a Stranger

Hands of a Stranger

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Cross and the Switchblade

The Cross and the Switchblade

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Gentle Gunman

The Gentle Gunman

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cat Girl

Cat Girl

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Wyoming Renegades

Wyoming Renegades

1954
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Corrective Measures

Corrective Measures

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Blood Mania

Blood Mania

1970
×
Read the review Edit this entry  
17
Adam at Six A.M.

Adam at Six A.M.

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Doolins of Oklahoma

The Doolins of Oklahoma

1949
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Texas

Texas

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Flesh and Blood Show

The Flesh and Blood Show

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Liberation of L.B. Jones

The Liberation of L.B. Jones

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry