Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
My Best Friend's Exorcism

My Best Friend's Exorcism

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Fall

Fall

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Umma

Umma

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Men

Men

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Vessel

Vessel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
15
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
Edit this entry  
11
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
The Cursed

The Cursed

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Underworld

Underworld

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry