Sort by

donluki has logged 95 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Azor

Azor

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Vortex

Vortex

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Minnie and Moskowitz

Minnie and Moskowitz

1971
×
Read the review Edit this entry  
16
Another Woman

Another Woman

1988
×
Read the review Edit this entry  
04
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stella Dallas

Stella Dallas

1937
×
Read the review Edit this entry  
21
Noises Off...

Noises Off...

1992
×
Edit this entry  
19
Isabelita

Isabelita

1940
×
Read the review Edit this entry  
11
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
True Romance

True Romance

1993
×
Edit this entry  
23
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
Read prior review Edit this entry  
16
76 89 03

76 89 03

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
Read the review Edit this entry  
04
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
Read the review Edit this entry  
03
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
Read the review Edit this entry  
19
Amer

Amer

2009
×
Read the review Edit this entry  
08
The Old Young People

The Old Young People

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
To Have and Have Not

To Have and Have Not

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The House and the Man without a Face

The House and the Man without a Face

×
Read the review Edit this entry  
23
The Bitter Stems

The Bitter Stems

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Heroína

Heroína

1972
×
Read the review Edit this entry  
09
The Howling

The Howling

1981
×
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
01
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry