• The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • The Ice Road

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • F9

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Flora & Ulysses

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • Outside the Wire

    ★½

  • Locked Down

  • The White Tiger

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★½

  • Operation Christmas Drop

    ★★★

  • Holidate

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Project Power

    ★★½