Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cars

Cars

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Megamind

Megamind

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Aliens

Aliens

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Fox and the Hound

The Fox and the Hound

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★★
Read the review Edit this entry