Lūkass Markuss has logged 10 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
300

300

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry