Sort by
  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Hammer Horror: The Warner Bros. Years

    ★★★

  • Annihilation

    ★★½

  • Alan Partridge: Why, When, Where, How And Whom?

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Arcadia

    ★★★★½

  • Ghost Stories

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Borg vs McEnroe

    ★★★½

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • The Beguiled

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • The Trip to Spain

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★½

  • Life

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • XX

    ★★

  • Wind River

    ★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • David Bowie: The Last Five Years

    ★★★★★

  • Passengers

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Underworld: Blood Wars

    ★★

  • Allied

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • A Street Cat Named Bob

    ★★★½

  • The Comedian's Guide to Survival

    ★★

  • Ethel & Ernest

    ★★★★½

  • George Best: All by Himself

    ★★★★

  • Inferno

    ★★★

  • Mindhorn

    ★★★½

  • Supersonic

    ★★★

  • Louis Theroux: Savile

    ★★★½

  • Split

    ★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★★

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

    ★★★★★

  • Deepwater Horizon

    ★★★½

  • Jackie

    ★★★★

  • The Limehouse Golem

    ★★½

  • Lion

    ★★★★

  • Queen of Katwe

    ★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★

  • Sully

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Prevenge

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • David Brent: Life on the Road

    ★★★

  • The Girl with All the Gifts

    ★★½

  • Suicide Squad

    ★★