RSS feed for Felino
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Go

Go

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Read the review Edit this entry  
19
Don't Blame Karma on What Happens to You for Being an Asshole

Don't Blame Karma on What Happens to You for Being an Asshole

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Switch

Switch

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Onward

Onward

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Toc Toc

Toc Toc

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Wanted

Wanted

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
One Man and his Cow

One Man and his Cow

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Epic Movie

Epic Movie

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Silence of the Marsh

The Silence of the Marsh

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Broken Embraces

Broken Embraces

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Son of the Mask

Son of the Mask

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tarzan II

Tarzan II

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Heroes Wanted

Heroes Wanted

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
Read the review Edit this entry  
16
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Circle

Circle

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Police Academy: Mission to Moscow

Police Academy: Mission to Moscow

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
13
We Need to Talk

We Need to Talk

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
abuelos

abuelos

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It's for Your Own Good

It's for Your Own Good

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Police Academy 6: City Under Siege

Police Academy 6: City Under Siege

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Domestics

The Domestics

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hot Tub Time Machine 2

Hot Tub Time Machine 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry