• Deadpool 2

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Bungo Stray Dogs: Dead Apple

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Fullmetal Alchemist

    ★★½

  • Death Note

    ½

  • Power Rangers

    ★★★

  • The Boss Baby

    ★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Kizumonogatari Part 3: Reiketsu

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Ouija: Origin of Evil

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • Your Lie in April

    ★★★★

  • Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Under the Dog

  • Big Fish & Begonia

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Chihayafuru Part II

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Chihayafuru Part I

    ★★★★½

  • Digimon Adventure tri. Part 2: Determination

    ★★★½

  • Dou kyu sei – Classmates

    ★★★★★

  • Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny

    ★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Code Geass: Akito the Exiled 5: To Beloved Ones

    ★★★★

  • Noblesse: Awakening

  • Garakowa: Restore the World

  • Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

    ★★★★½

  • Sherlock: The Abominable Bride

    ★★★★

  • Ip Man 3

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Orange

    ★★★★½

  • High☆Speed!: Free! Starting Days

  • Digimon Adventure tri. Part 1: Reunion

  • Cassette Girl

  • The Empire of Corpses

    ★★★½

  • The Anthem of the Heart

    ★★★★★

  • Neon Genesis IMPACTS.

  • Yowamushi Pedal: The Movie

  • Pokémon the Movie: Hoopa and the Clash of Ages

  • The Boy and the Beast

    ★★★★★

  • Code Geass: Akito the Exiled 4: Memories of Hatred

    ★★★★½

  • Little Witch Academia: The Enchanted Parade

  • Typhoon Noruda

  • Jurassic World

  • Mushishi: The Next Chapter - Drops of Bells

  • Tale of Tales

    ★★

  • Code Geass: Akito the Exiled 3: The Brightness Falls

    ★★★★

  • Beyond the Boundary: I'll Be Here - Future

  • Star Wars: TIE Fighter

  • Aki no Kanade

  • Beyond the Boundary: I'll Be Here - Past

  • Evangelion: Another Impact (Confidential)

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

  • Shaun the Sheep Movie

  • World of Tomorrow

    ★★★★½

  • Psycho-Pass: The Movie

  • Doctor Who: Last Christmas

  • The Interview

  • Annie

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Expelled from Paradise

  • Dumb and Dumber To

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Over the Garden Wall