Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★

  • Falling for Christmas

  • In the Shadows

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • The Watcher

    ★★

  • Do Revenge

    ★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★½

  • The Menu

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • House of Hammer

    ★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist

    ★★★

  • Sushi Noh

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Girl in the Picture

    ★★★

  • Elvis

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • EO

    ★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★½

  • Deep Water

    ★★

  • Ambulance

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★★★

  • 10-33

    ★★★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★½

  • The Tenant

    ★★★★

  • Wolf

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shiny New World

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Blue Bayou

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★

  • Learning To Drown

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★★★★

  • The White Fortress

    ★★★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★½

  • L'envol

    ★★★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★½

  • Black Medusa

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★★

  • The Dog Who Wouldn't Be Quiet

    ★★★½

  • Taming the Garden

    ★★★★½