lunalovebad666 has logged 13 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Late Night Trains

Late Night Trains

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vessel

Vessel

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Vessel

Vessel

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Cactus Flower

Cactus Flower

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vessel

Vessel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Leave Her to Heaven

Leave Her to Heaven

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
It's Not Just You, Murray!

It's Not Just You, Murray!

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Insomnia

Insomnia

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry