Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Veronica

Veronica

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scooby-Doo! Camp Scare

Scooby-Doo! Camp Scare

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
El Angel

El Angel

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
She's All That

She's All That

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Who Would You Take to a Deserted Island?

Who Would You Take to a Deserted Island?

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Below Zero

Below Zero

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Dig

The Dig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Serpent

The Serpent

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Crazy About Her

Crazy About Her

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Prince & Me

The Prince & Me

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
100 Meters

100 Meters

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

2020
×
½
Read the review Edit this entry