luna has logged 32 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The King

The King

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love

Love

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inception

Inception

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Bar

The Bar

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry