• Muppets Haunted Mansion

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • South Park Vaccination Special

  • WandaVision

    ★★★

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Come Play

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Scoob!

  • Trolls World Tour

    ★★

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Noelle

  • Frozen II

    ★★★

  • Battle at Big Rock

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Silence

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • The Princess Switch

  • The Grinch

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Venom

  • Slice

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★

  • Halloween

    ★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Nun

  • Suspiria

    ★★★½

  • Scooby-Doo! and the Gourmet Ghost

  • Mara

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½