natalia .ೃ࿐ has logged 30 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read prior review Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Casa De Mi Padre

Casa De Mi Padre

2012
×
Edit this entry  
22
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Edit this entry  
20
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★
Edit this entry  
19
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
Team Darryl

Team Darryl

2018
×
Edit this entry  
15
LEGO Jurassic World: The Indominus Escape

LEGO Jurassic World: The Indominus Escape

2016
×
Edit this entry  
14
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★
Edit this entry  
09
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★
Edit this entry  
06
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Team Thor: Part 2

Team Thor: Part 2

2017
×
Edit this entry  
05
Team Thor: Part 1

Team Thor: Part 1

2016
×
Edit this entry  
02
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry