Sort by
  • The Marvels

    ★★★

  • Totally Killer

    ★★★

  • Saw X

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • May December

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Run Rabbit Run

    ★★

  • Missing

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • Turning Red

  • Jujutsu Kaisen 0

  • Spider-Man: No Way Home

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

  • Scenes from a Marriage

  • Last Night in Soho

  • Spencer

  • Malignant

  • Candyman

  • Don't Breathe 2

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Fear Street: 1666

  • Pig

  • The French Dispatch

  • After Yang

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

  • Luca

  • Loki

  • The Woman in the Window

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Rebecca

    ★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

  • The Haunting of Bly Manor

  • The Boys in the Band

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Night House

  • Zola

  • Miss Juneteenth

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Klaus

  • Saint Maud

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★