Sort by
  • Spotlight

    ★★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Three Colors: Blue

    ★★★★

  • Predator

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★½

  • The Ring

    ★★★

  • Eat Drink Man Woman

    ★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★½

  • Incendies

    ★★★★

  • Jaws

    ★★★★

  • Enemy

    ★★★½

  • Moon

    ★★★★

  • One Flew Over the Cuckoo's Nest

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Children of Men

    ★★★★½