• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Why Did You Kill Me?

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Freeman

    ★★★★½

  • Hungry Ghosts

    ★★★★

  • My Brother Jordan

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • Unorthodox

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • 365 Days

    ½

  • Cuties

    ½

  • Caliphate

    ★★★★½

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★½

  • The Accident

    ★½

  • Ride Like a Girl

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Claire

    ★★★★½

  • The Laundromat

    ★★★½

  • Sanditon

    ★★★★½

  • The Family

    ★★★

  • Secret Obsession

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • A Call to Spy

    ★★

  • Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • God Bless America: The Power of Religion in the United States

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • A Dog's Journey

    ★★★½

  • Tolkien

    ★★★½

  • The World We Make

    ★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • The Silence

    ★★½

  • The Haunting of Sharon Tate

    ½

  • ReMastered: The Miami Showband Massacre

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Walk. Ride. Rodeo.

    ★★

  • Paradise Hills

    ★★★½

  • Ghosts of Sugar Land

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Dirty John, The Dirty Truth

    ★★½

  • Russell Brand: Re:Birth

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Derren Brown: Sacrifice

    ★★★★½

  • Ladies in Black

    ★★★

  • Mo Amer: The Vagabond

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★★

  • Vanity Fair

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★