Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
What to Expect When You're Expecting

What to Expect When You're Expecting

2012
×
Edit this entry  
24
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
24
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Girls of the Taliban

The Girls of the Taliban

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
White Material

White Material

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Sydney White

Sydney White

2007
×
Read the review Edit this entry  
11
The Game Changers

The Game Changers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Banaz: A Love Story

Banaz: A Love Story

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Russell Brand: Re:Birth

Russell Brand: Re:Birth

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
365 Days

365 Days

2020
×
½
Edit this entry  
01
A Call to Spy

A Call to Spy

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Incest: A Family Tragedy

Incest: A Family Tragedy

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
New York Minute

New York Minute

2004
×
Edit this entry  
25
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
25
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

2011
×
★½
Edit this entry  
22
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Children of God

Children of God

1994
×
★★★★
Edit this entry  
21
Waiting for Armageddon

Waiting for Armageddon

2009
×
★★★½
Edit this entry  
21
Riding in Cars with Boys

Riding in Cars with Boys

2001
×
★★★½
Edit this entry  
21
A Dog's Journey

A Dog's Journey

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Most Hated Woman in America

The Most Hated Woman in America

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
The Secret Garden

The Secret Garden

1993
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Why Did You Kill Me?

Why Did You Kill Me?

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
God Loves Uganda

God Loves Uganda

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Edit this entry  
01
The Best Exotic Marigold Hotel

The Best Exotic Marigold Hotel

2011
×
★★½
Edit this entry  
29
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Split

Split

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Edit this entry  
01
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
God Bless America: The Power of Religion in the United States

God Bless America: The Power of Religion in the United States

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
The Wiggles: Space Dancing

The Wiggles: Space Dancing

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry