boo beach has logged 89 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Edit this entry  
22
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Thunderbirds

Thunderbirds

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Keepers

The Keepers

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Women and Islam : Islam unveiled

Women and Islam : Islam unveiled

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
The World We Make

The World We Make

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Winter's Tale

Winter's Tale

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
ReMastered: The Miami Showband Massacre

ReMastered: The Miami Showband Massacre

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Family

The Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Dalya's Other Country

Dalya's Other Country

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
A Life Apart: Hasidism in America

A Life Apart: Hasidism in America

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Big Wedding

The Big Wedding

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Sanditon

Sanditon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
The UnAmerican Struggle

The UnAmerican Struggle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Cult Next Door

The Cult Next Door

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
(T)ERROR

(T)ERROR

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Cult Next Door

The Cult Next Door

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
Read the review Edit this entry  
11
Cult Witness

Cult Witness

2010
×
★★★½
Edit this entry  
07
Jabbed - Love, Fear and Vaccines

Jabbed - Love, Fear and Vaccines

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Claire

Claire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz

The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bedknobs and Broomsticks

Bedknobs and Broomsticks

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
Read the review Edit this entry  
05
Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Chop

The Chop

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
This Is Everything: Gigi Gorgeous

This Is Everything: Gigi Gorgeous

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Tricked: The Documentary

Tricked: The Documentary

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
American Circumcision

American Circumcision

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Edit this entry