• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

  • Malignant

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★★

  • The Call

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★½

  • 12 Hour Shift

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • The Vigil

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Promare: Galo-hen

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Promare

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • The Act

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • The Curse of La Llorona

  • Us

    ★★★★

  • I See You

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★½

  • The Lodge

    ★★½

  • Glass

    ½

  • Escape Room

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Venom

    ★★★★