• Logan

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Sense8: Happy F*cking New Year

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Denial

    ★★★

  • Jackie

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • American Honey

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Neighbors 2: Sorority Rising

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★½

  • Lovesong

    ★★★½

  • Southside with You

  • Sing Street

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • A Man Called Ove

    ★★★½

  • Spectre

    ★★★

  • Crimson Peak

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★★

  • Twinsters

    ★★★★

  • Sicario

    ★★★½

  • Amy

    ★★★★

  • Henry Gamble's Birthday Party

    ★★★½

  • Jupiter Ascending

    ★½

  • Brooklyn

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★★

  • The Mafia Kills Only in Summer

    ★★★

  • Frozen

    ★★½

  • Thor: The Dark World

    ★½

  • How I Live Now

    ★★

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★

  • Devil's Knot

    ★★½

  • Stoker

    ★★★★½

  • Silver Linings Playbook

    ★½

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★★

  • The Master

    ★★

  • About Face: Supermodels Then and Now

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★★

  • Tinker Tailor Soldier Spy

    ★★★½

  • 360

    ½

  • Attack the Block

    ★★★★½

  • Thor

    ★★★

  • Tomboy

    ★★★★

  • Hanna

    ★★★★

  • The Clock

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Never Let Me Go

    ★★★★

  • Beginners

    ★★★★★

  • The Trip

    ★★½

  • The Princess and the Frog

    ★★★½

  • The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

    ★★★½

  • The Girl Who Played with Fire

    ★★★

  • X-Men Origins: Wolverine

    ★½

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★½

  • RockNRolla

    ★★½

  • The Sisterhood of the Traveling Pants 2

    ★★★

  • Iron Man

    ★★★

  • I Am Legend

    ★★★

  • Love and Other Disasters

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★★

  • X-Men: The Last Stand

    ★★

  • Failure to Launch

    ★½

  • Aquamarine

  • The Sisterhood of the Traveling Pants

    ★★★

  • Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

    ★★★

  • Shrek 2