Audrey has logged 122 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Edit this entry  
09
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
How to Make an American Quilt

How to Make an American Quilt

1995
×
★★★
Edit this entry  
05
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
05
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Life

Life

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Jane Austen Book Club

The Jane Austen Book Club

2007
×
★★★
Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★½
Edit this entry  
09
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★
Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Edit this entry  
02
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★
Edit this entry  
30
Our Souls at Night

Our Souls at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Devdas

Devdas

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Edit this entry