• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Far From the Tree

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Tokyo Revengers

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Horimiya

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Canvas

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★

  • Miraculous World: New York, United HeroeZ

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Intuition

    ½

  • Caleidoscopio

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

    ★★

  • Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Alelí

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Heroic Losers

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Memorable

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★½