• Dave Chappelle: The Closer

  • King Richard

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Army of the Dead

  • Swan Song

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★

  • Education

    ★★★★½

  • A Recipe for Seduction

    ★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • The Good Lord Bird

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Another Round

    ★★½

  • Shadow in the Cloud

  • Nomadland

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★½

  • Hamilton

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • The Trip to Greece

    ★★½

  • Days

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Save Yourselves!

    ★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★

  • Jasper Mall

    ★★★★

  • His House

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • 1917

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Watchmen

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Harriet

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Blood Quantum

    ★★★

  • The Laundromat

    ★½

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • 1BR

  • Crawl

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★½

  • The Traitor

    ★★★½

  • Fire Will Come

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Young Ahmed

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Little Joe

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • The Dirt

  • Depraved

    ★★★½

  • Creem: America's Only Rock 'n' Roll Magazine

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • It Started As a Joke

  • Booksmart

    ★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★