Lina has logged 21 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Ham: Caught in a Ham

Spider-Ham: Caught in a Ham

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Little

Little

2019
×
★★
Read the review Edit this entry