• Wonder Woman 1984

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

    ½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Operation Christmas Drop

    ★★★★

  • Holidate

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Freaky

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Tenet

  • Host

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

  • #Alive

    ★★★★

  • Trolls World Tour

  • I Still Believe

    ★★★

  • The Hunt

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Happy Endings Sleepover

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Haunt

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Descendants 3

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Anna

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Rim of the World

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Aladdin

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★½

  • Plus One

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • The Furies

    ★★★★½

  • End of the Century

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Threat

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★