Sort by
  • Nope

  • Elvis

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Funny Pages

  • The Northman

    ★★★½

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • In Balanchine's Classroom

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Hand of God

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Hit the Road

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Bill Traylor: Chasing Ghosts

    ★★★

  • North Hollywood

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Petite Maman

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Long Toast

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Spree

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • 1917

  • Klaus

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

  • Waves

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★★