• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • Kimi

    ★★½

  • Death on the Nile

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Alice

    ★★

  • Every Day In Kaimukī

    ★★★½

  • Sirens

    ★★★★

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★

  • Chilly and Milly

    ★★★★

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★★½

  • Free Chol Soo Lee

    ★★★★

  • La Guerra Civil

    ★★½

  • Emergency

    ★★★★

  • ᎤᏕᏲᏅ (What They've Been Taught)

    ★★★½

  • Mars One

    ★★★

  • Kicking the Clouds

    ★★★

  • The King's Man

    ★½

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★½

  • Antlers

    ★★

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Survivor

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Old Henry

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Sweet Girl

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Hellbender

    ★★★★

  • The Sacred Spirit

    ★★★

  • Beckett

    ★½

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

  • Old

    ★★

  • Nitram

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • France

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½