• Don't Worry, Darling

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

    ★★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • SK8 the Infinity

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • My First Summer

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★

  • Run

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • The Devil All the Time

  • Pieces of a Woman

    ★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★½

  • Night Shifts

    ★★★★★

  • Summerland

    ★★★★

  • The World to Come

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • All Women in the World

    ½

  • Defending Jacob

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Cocoon

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Eli

  • Fractured

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Lion King

  • Turma da Mônica: Laços

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★½

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★