• The Bad Guys

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Belle

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Shelter

    ★★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★½

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • Howl's Moving Castle

    ★★★½

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★½

  • The Polar Express

    ★★

  • Mean Girls

    ★★★½

  • Shrek

    ★★★★

  • The Iron Giant

    ★★★½

  • Perfect Blue

    ★★★★

  • Only Yesterday

    ★★★★

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★

  • Akira

    ★★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★½

  • The Breakfast Club

  • Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

    ★★★★