• All Too Well: The Short Film

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Copshop

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • F9

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Moxie

    ½

  • Framing Britney Spears

  • Malcolm & Marie

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Gunda

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Do Not Split

    ★★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Gemini Man

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Woman

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★

  • Tune in for Love

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

  • Booksmart

    ★★

  • Fall in Love at First Kiss

    ★★★

  • BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Burn the Stage: The Movie

    ★★★★★

  • House of Hummingbird

    ★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Suspiria

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★★