carolina has logged 65 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Return to the Wolves

Return to the Wolves

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Twenty

Twenty

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Girls

The Girls

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Soul Mate

Soul Mate

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
From Me to You

From Me to You

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
And So We Put Goldfish in the Pool.

And So We Put Goldfish in the Pool.

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rent-a-Cat

Rent-a-Cat

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Love in a Puff

Love in a Puff

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Young and Wild

Young and Wild

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
You Are the Apple of My Eye

You Are the Apple of My Eye

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
Edit this entry  
22
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Swing Girls

Swing Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lolita

Lolita

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
17 Again

17 Again

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Ride Along

Ride Along

2014
×
Edit this entry  
20
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Goddess of 1967

The Goddess of 1967

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry