Vicentini has logged 60 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tig Notaro: Boyish Girl Interrupted

Tig Notaro: Boyish Girl Interrupted

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Saw

Saw

2003
×
Edit this entry  
23
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Tig

Tig

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tig Notaro: Happy To Be Here

Tig Notaro: Happy To Be Here

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Creating an Army of the Dead

Creating an Army of the Dead

2021
×
Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Underground Railroad

The Underground Railroad

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★½
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Traffic

Traffic

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Lust, Caution

Lust, Caution

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
4:44 Last Day on Earth

4:44 Last Day on Earth

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Garden of War

Garden of War

1968
×
★★★★
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★
Edit this entry  
14
2046

2046

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★
Edit this entry  
13
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Edit this entry  
12
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
Edit this entry  
11
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
Edit this entry  
09
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Marighella

Marighella

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
LA Originals

LA Originals

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Lenny Cooke

Lenny Cooke

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
07
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
Edit this entry