Sort by

Logan Van Winkle has logged 353 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gnome Alone

Gnome Alone

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Proud Mary

Proud Mary

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Mule

The Mule

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
Read the review Edit this entry  
17
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bebe's Kids

Bebe's Kids

1992
×
Read the review Edit this entry  
16
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Bah, Humduck!: A Looney Tunes Christmas

Bah, Humduck!: A Looney Tunes Christmas

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry