Logan Van Winkle has logged 244 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How Murray Saved Christmas

How Murray Saved Christmas

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
High Strung

High Strung

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The King of Kong: A Fistful of Quarters

The King of Kong: A Fistful of Quarters

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Airheads

Airheads

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Country Bears

The Country Bears

2002
×
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry