Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Riotsville, USA

Riotsville, USA

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
God's Creatures

God's Creatures

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blind Willow, Sleeping Woman

Blind Willow, Sleeping Woman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
80 for Brady

80 for Brady

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cow Who Sang a Song into the Future

The Cow Who Sang a Song into the Future

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Good Person

A Good Person

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Beasts

The Beasts

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chile '76

Chile '76

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Five Devils

The Five Devils

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Other People's Children

Other People's Children

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
65

65

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Winnie the Pooh: Blood and Honey

Winnie the Pooh: Blood and Honey

2023
×
Read the review Edit this entry  
09
Champions

Champions

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Meet Me in the Bathroom

Meet Me in the Bathroom

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Electric Malady

Electric Malady

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Close

Close

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I’m Fine (Thanks For Asking)

I’m Fine (Thanks For Asking)

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fashion Reimagined

Fashion Reimagined

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Joyland

Joyland

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Creature

Creature

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Strays

The Strays

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Broker

Broker

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nostalgia

Nostalgia

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Son

The Son

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Inspection

The Inspection

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Town of Strangers

Town of Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
You Resemble Me

You Resemble Me

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blue Jean

Blue Jean

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Husband

Husband

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Saint Omer

Saint Omer

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
EO

EO

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Plane

Plane

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
What's Love Got to Do with It?

What's Love Got to Do with It?

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
January

January

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unwelcome

Unwelcome

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry