RSS feed for LWLies

LWLies has logged 58 entries for action films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Breaking In

Breaking In

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Revenge

Revenge

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rampage

Rampage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Death Wish

Death Wish

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gringo

Gringo

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Birth of the Dragon

Birth of the Dragon

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Deadpool

Deadpool

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Point Break

Point Break

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ride Along 2

Ride Along 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Yakuza Apocalypse

Yakuza Apocalypse

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Jane Got a Gun

Jane Got a Gun

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Big Knights

The Big Knights

×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Steamboat Bill, Jr.

Steamboat Bill, Jr.

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Good People

Good People

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pixels

Pixels

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
Lucy

Lucy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry