• Spider

  • Waivelength

    ★★★★

  • It Has to Be Lived Once and Dreamed Twice

    ★★★★

  • Green Ash

    ★★★★

  • Red Film

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★

  • I, Dolours

    ★½

  • Roma

    ★½

  • Bergman: A Year in a Life

    ★★

  • Burning

    ★★★½

  • Arboretum Cycle

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★½

  • Gone

  • Epilogue

    ★★★★★

  • Monody

    ★★★★½

  • September

    ★★★★½

  • Memento Stella

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Ode

    ★★★★½

  • Coda

    ★★★★½

  • Abaton

    ★★★★½

  • Elohim

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ½

  • The Shape of Water

    ★½

  • At the Horizon

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • You Were Never Really Here

    ★★

  • Good Time

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★½

  • Wonder Woman

  • Baby Driver

    ★½

  • Deadpool: No Good Deed

  • Logan

    ★½

  • Keep That Dream Burning

    ★★★½

  • untitled (camera roll)

  • T2 Trainspotting

    ★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★★

  • Sleep Has Her House

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Doctor Strange

    ★★

  • Arrival

    ★½

  • Your Name.

    ★★½

  • Late Season

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

  • Frankie Boyle: Hurt Like You've Never Been Loved

  • Grimsby

    ½

  • Deadpool

    ★½

  • Not Even Nothing Can Be Free of Ghosts

    ★★★★

  • Kung Fu Panda 3

  • Temenos

    ★★½

  • Trans/Figure/Ground

    ★★

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Daddy's Home

  • Creed

    ★★

  • Spectre

  • Anomalisa

    ½

  • Straight Outta Compton

  • Paranormal Activity: The Ghost Dimension

    ½

  • Green Room

    ★★

  • Furious 7

  • Bill Hicks: Reflections

  • moon blink

    ★★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★

  • American Sniper